SAÇ BEYAZLAMASI TEDAVİSİ

SAÇ BEYAZLAMASI TEDAVİSİ

Saçların beyazlaması, bir açıdan bakıldığında aslında son derece normal karşılanması gereken biyolojik bir olaydır. Hatta bu durumun ortaya çıkması için yaşlanma dediğimiz sürecin başlamasına bile gerek kalmayabilmektedir çoğu zaman. Çok erken denebilecek yaşlarda da vücudun genel dengesi doğrultusunda saçların beyazladığı görülebilmektedir. Ancak bilinen seyir izlendiğinde saçların çoğunlukla belli yaşlar geçildikten sonra beyazladığı görülmektedir.
Saç beyazlaması tedavisi, aslında saçın beyazlamasının mümkün olduğunca geriletilmesiyle mümkün olabilmektedir. Uzmanlar, saç beyazlamasının temel nedeninin saç boyalarında da kullanılan hidrojen peroksit olduğunu ifade etmişlerdir. Hücrelerin üretmekte olduğu hidrojen peroksidin, saçın yaşlanmasıyla birlikte beyazlamasında anahtar rol oynadığını ifade eden uzmanlar, bu bulgunun saçların erken ağarmasına karşı tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine katkı sağlayabileceğini ifade etmişlerdir.
Uzmanlar, beyazlatıcı madde olarak kullanılan bu maddenin yaş ilerledikçe saç diplerinde toplandığını belirterek sonunda renk pigmenti maleninin sentezine mani olduğunu ifade etmiştir. Aynı zamanda uzmanlar, saçların ağarmasında genetik, metabolik ve çevresel faktörlerden etkilendiğini de ifade etmişlerdir. Kişilerin yaşadığı olumsuzluklar, çektiği sıkıntılar ve yaşadığı stres de saçların kimi zaman erken beyazlamasına yol açmaktadır.
Saçların beyazlamasının önlenmesi için saçların güneşe uzun süre maruz bırakılmaması gerekmektedir. Çünkü yaşlanma ile kıl köklerindeki renk hücrelerinin kaybında ultraviyole ışınların etkisi, yapılan araştırma sonuçlarına göre kronolojik yaşlanmadan çok daha etkili ve önemli olarak tespit edilmiştir.
Ayrıca, beyazlaşan saçlarda, saçın temel yapısında yer alan bakır miktarının da azalmakta olduğu bilinmektedir. Saçın erken ağarması, kemiklerdeki mineral yoğunluğunun azalmasıyla da bağlantılıdır. Bu nedenle günlük mineral alımının ve bu minerallerin vücut içinde emiliminin yeterli miktarda olması, hem genel vücut sağlığı hem de saçların doğal rengini uzun süre koruyabilmesi için önem arz etmektedir.
Saç beyazlaması tedavisi, saçların beyazlamasının nedenleri bilindiğinde ya da tespit edildiğinde çok daha kolay ve etkili yollarla yapılabilmektedir. Eğer saçlar mineral eksikliğinden ya da azlığından dolayı beyazlıyorsa, gün içinde mineral alımının yeterli olmasına dikkat edilmelidir. Bu, sorunu tamamen ortadan kaldırmasa da en azından durdurabilmekte ve önleyebilmektedir. Günlük beslenme düzeni içinde alınması gereken tüm besinler ve mineraller Garlex saç bakım seti ve diğer Garlex saç bakımı ürünlerinde mevcuttur.
Garlex saç bakım ürünleri içerisinde saçın beslenebilmesi için gerekli olan ve hayati önem taşıyan tüm mineraller, bitkisel özler içerisinde ve en doğal, yararlı olabilecekleri ölçülerde yer almaktadır. Bu nedenle Garlex saç bakım ürünleri düzenli bir biçimde ve önerildiği şekilde kullanıldığında saç beyazlaması tedavisi için son derece önemli bir adım atılmış olacaktır.
Uzmanlar, yaşlılık dönemlerinde vücutta meydana gelen diğer birtakım değişimlerin yanı sıra, saçların uzamasının da yavaşladığını ifade etmişlerdir. Bilindiği üzere, özellikle 25 yaş sonrasında vücutta düzenli ve sürekli olarak gerçekleşen hücre yenilenmesi faaliyetleri yavaşlama göstermektedir. Bu nedenle yaşlılık karşıtı bakım ürünlerinde kullanımların başlaması çoğunlukla bu yaşlar ve üzerinde görülmektedir. Garlex saç bakım ürünleri, saç beyazlaması tedavisi için de kullanılabileceği gibi, saçların normalden daha hızlı, sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlamaya yardımcı olmaktadır.
Yine çoğunlukla ilerleyen yaşlarda görülen kellik sorunu erkek ve kadınlarda farklı tiplerde ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda daha çok başın üst bölgesinde ve arka kısmında görülürken erkeklerde başın ön tarafından başlayarak zamanla giderek daha da genişlediği tespit edilmiştir. Uzmanlar, erkek tipi kellikte görülen saç kökü ve gövdesinin küçülmesi olayının
Her iki cinste de yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabildiğini vurgulamışlardır. Bu nedenle saçların erken beyazlaması kadın erkek fark etmeksizin herkesin ortak sorunudur. Garlex ürünleri, kadın erkek fark etmeksizin herkesin rahatlıkla kullanabileceği, güçlü etkiye sahip ürünlerdir.
Saç beyazlaması tedavisi‘nde düzenli beslenme ve düzenli yaşam şartları ne kadar önemliyse kullanılan saç bakım ürünleri de o denli önemlidir. Uzmanların da önerdiği gibi kullanılan saç bakım ürünlerinin saçları besleyici özelliğe sahip olması da gerekmektedir. Garlex saç bakım ürünleri başta saç dökülmesi olmak üzere saçta meydana gelebilecek tüm sorunlara çözüm olabilecek nitelikte formülize edilmiştir.
Bitkisel ve doğal tedavi ve beslenme metotları tarih boyunca etkinliğini korumuştur ve bugün de korumaktadır. Özellikle bugün, beslenme ve bakım konusunda eskiye nazaran çok daha bilinçli olan yeni nesil, hem günlük beslenme düzeni içerisinde hem de saç ve cilt bakımında doğal içeriklere sahip olan ürünlere yönelmektedir. Bu durumun temel nedeni, doğal besinlerin çok daha sağlıklı ve yararlı olmasıdır.
Şunu belirtmek gerekir ki, doğal ve bitkisel tedavi ve bakım yöntemleri, çok uzun ve köklü bir geçmişe sahip olmasını, faydalı ve işe yarar olmasına borçludur. Saç ve cilt sağlığında olduğu gibi saç beyazlaması tedavisi‘nde de oldukça etkili bir güce sahip olan tüm bitkisel özler, mineral, vitamin ve protein katkılarıyla da bir araya getirilerek Garlex ürünlerinde kullanıma sunulmuştur.

Bu yazı Saç Beyazlaması kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

SAÇ BEYAZLAMASI TEDAVİSİ için 3 cevap

  1. ahmet der ki:

    aslı var mı bu ürünün..pek inandırıcı değil…bi ara grey awy diye bi ürün var dı…hep yalan çıktı

  2. sanane der ki:

    ya valla çözümü bilen varsa yazsın.

  3. uysal der ki:

    yaşım 47 saclarımda beyazlıklar başladı beyazlıkların giderilmesi için bana yardımcı olursanız beni hem sevindirir hemde mutlu edersiniz telefon numara 05326974927

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>